Qt Creator Kurulumu ve VsAddin Kurulumu

0

Herkese Merhabalar
Bu yazıda sizelere Türkiyede az bilinen fakat dünyada çokça kullanılan profesyonel bir C++ derleyicisi olan Qt creator programında ve Kurulumundan bahsedeceğim. Qt Creator Digia eskiden Nokia symbian gibi işletim sistemlerinin yazıldığı bir platformdu. Hala symbian telefonlarda ve blackberry için hazırlanan uygulamalarda kullanılan derleyici programı Qt Creatordur.
Şimdi Qt Creatorun kurulum aşamalarına bir göz atalım.

Qt Kurulum 1

Qt Kurulum 2

İndirdiğiniz dosyayı yönetici olarak çalıştırın ve normal programın kurulumunu yapın bundan önce visual studio sürümünün yüklü olduğundan emin olun.

Bu yükleme bittiğinde visual studioya bu uygulamayı tanıtmak için birde addin uygulaması indirmemiz gerekmektedir. Şimdi addin ile ilgili dosyamızı ekleyelim. Aşağıdaki görselde addin yolu ve kurulumu anlatılmaktadır.

qt kurulum 3

Addin kurulumunda gelen ekranda size sistemdeki yüklü olan visual studio sürümlerini seçili olarak getirir o ekrana dokunmadan ileri diyin ve kurulumun tamamlanmasını bekleyin.
Program hızlı bir şekilde kurulduktan sonrasisteminide kullanabilir hale gelecektir.
Aşağıda programları indirme linkini vereyim

VsAddin Uygulaması : https://download.qt.io/archive/vsaddin/

Qt : https://download.qt.io/archive/qt/

Bu sayfalardan indirme işlemini yaparak programları sisteminize yükleyebilrsnz

Burak hamdi ufan

İyi çalışmalar

Share.

About Author

Ben Kocaeli üniversitesi Uçak Elektrik Elektronik Bölümü Okuyorum. Bununla Birlikte 9 Yıldır yazılımcılık Yapıyorum. 12 Farklı Dilde ve 6 Farklı Platformda Profesyonel Yazılımlar Geliştirebiliyorum. Yazılım Benim için Hobi Değil Yasaşm Tarzıdır. Bu işten Para Kazanmak Değil Zevk Almak İçin Yapıyorum. Bu yüzden yazılım dünyasından ayrılmak istemiyorum.

Leave A Reply