İphone 5S’e Nasıl Format Atılır?

0

     iPhone 5S format atma işlemi telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi, indirip kurduğunuz uygulamaların yanı sıra ortam dosyalarınız, verileriniz, kişiselleştirdiğiniz ayarlar dahil telefon belleğindeki her şeyi kalıcı olarak siler. iPhone 5S format atma öncesinde veri ve dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun. iPhone 5S format atma dan önce şarjınızın % 50’nin üzerinde olması gerektiğini unutmayınız.

İlk önce Telefonunuzdaki verileri kaybetmemek için telefonunuzu yedeklemeniz gerekir. Yedekleme işlemini aşağıdaki yazımızdan öğrenebilirsiniz.

iPhone ile bilgisayar arasındaki veri iletişimi iTunes programı aracılığı ile olur. Bilgisayarınızdaki veriyi  iphone’a aktarmak veya iPhone’daki veriyi bilgisayarınıza aktarmak için iTunes programı gereklidir. Herhangi bir veri kaybetmemek için iTunes‘in en güncel versiyonunu kullanmanızı tavsiye ederiz.Başarılı bir FORMAT atmak için adımları izleyiniz. Aşağıdaki işlemleri yaparak başarılı bir şekilde format atabilirsiniz.

  1. iPhone’u USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın.
  2. Bağlantı kurulduktan sonra iTunes programı otomatik olarak açılacaktır. (Eğer iTunes programı açılmıyor ise siz açın)
  3. Telefonunuzu bilgisayara bağladığınızda iTunes programında telefonunuz bağlantı bildirimini alırsınız.
  4. iTunes’un sol tarafında bulunan sekmelerden DEVICE sekmesinin altında sizin iPhone’unuzun adını göreceksiniz.
  5. İphone sekmesine tıkladığınızda aşağıdaki bölüm çıkacaktır. iPhone sekmesine basınız. Karşınıza cihazınızın olduğu sekme gelecek ardından YEDEKLEMELER bu bilgisayar seçiniz (tabi eğer iCloud’dan yapmak istemiyorsanız) sonrasında  şimdi yedekle öğesine basınız ve iphonunuzu yedekleme işleminiz bitmiştir.

Yedekleme

Yedekleme işlemi bittikten sonra nasıl format atılacağını bakalım.

Peki  Apple iphone 5S nasıl  ve neden format atılır?

  • iPhone 5s Telefonunuz yavaşladığında, iPhone 5s Telefonunuza virüs girdiğinde, iPhone 5s Telefonunuzda donmalar meydana geldiğinde, veya depolama alanınızı boşaltmak içinde olsa iphone 5s format atma işlemini uygulayabilirsiniz. Genel olarak yazılımsal veya donanımsal nedenlerden dolayı format veya resetleme ihtiyacımız oluyor.

Şimdi gelelim menü içinden format atma şekline. Aşağidığa vereceğimiz yolları takip ederek sorunsuz bir sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz.

Phone 5S Ayarları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:

Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en uygun yolu, ayarları kullanmaktır.

  • Tüm içeriği ve ayarları silme:  Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve daha sonra Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil düğmesine dokunun.

iphone 5 format (1)

iphone 5 format (2)

iphone 5 format (3)

iPhone 5S sıfırlamak istediğinizi doğruladıktan sonra içeriklerin tümü bilgileriniz ve ayarlar silinir.iPhone 5S yeniden ayarlanıncaya kadar kullanılamaz.

  • iPhone 5S Tüm ayarları sıfırlama: Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidin ve Tüm Ayarları Sıfırla düğmesine dokunun.

Tüm tercihleriniz ve ayarlarınız sıfırlanır.

Önemli; “Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneği ile sıfırlama yaparsanız, hem ayarlar hem de adres rehberindeki isimler, müzik parçaları, video klipler, takvim randevuları, vs. her şey silinecektir. Ayarları ve verileri yeniden oluşturmuşsanız, iphone 5S etkinleştirilmesi gerekmektedir.

iPhone 5s Resetlemek

Telefonunuza Hard Format atmak isterseniz ister yedekleme yapmış olun ister yapmış olmayın izleyeceğiniz yol çok basit. Tabi fabrika ayarlarına getirdiğinizdeki gibi telefonunuzdaki tüm veriler silinir. Telefonunuza hard formatı aşağıdaki işlemleri izleyerek başarılı bir şekilde format atabilirsiniz.

 

  • ilk önce iPhone’nunuzu  kapatın
  •  “Aç/Kapat” butonu ile “Anasayfa butonu (Home)” butonuna aynı anda basılı tutun (yaklaşık 5-10 saniye), ekrana Apple logosu gelince bastığınız butonları bırakın. Bu şekilde iPhone’nunuz reset atmış olursunuz.

Iphone 5s telefonunuza format atma işlemi bu kadar basit. Telefonunuz açıldığında kendinize uygun geriye kalan tüm ayarları düzenleyebilirsiniz…

 Başka bir konuda görüşmek üzere…
Share.

About Author

Ben Kocaeli üniversitesi Uçak Elektrik Elektronik Bölümü Okuyorum. Bununla Birlikte 9 Yıldır yazılımcılık Yapıyorum. 12 Farklı Dilde ve 6 Farklı Platformda Profesyonel Yazılımlar Geliştirebiliyorum. Yazılım Benim için Hobi Değil Yasaşm Tarzıdır. Bu işten Para Kazanmak Değil Zevk Almak İçin Yapıyorum. Bu yüzden yazılım dünyasından ayrılmak istemiyorum.

Leave A Reply