C# (CSharp) ile Fare Kontrolü – API Kullanarak –

2
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Herkese merhaba bu yazıda sizlere C# ile fare kontrolü yapmayı anlatacağım. Bu yazıdan sonra fareyi istediğimiz noktaya hareket ettireceğiz ve istediğimiz kadar tıklattıracağız.

Bu işlem için Windows apilerini kullanacağız ve sisteme ASCII karşılığı olan Hex kodları göndererek işlemimizi yapacağız. Şimdi isterseniz işlemlerimize başlayalım.

İlk olarak Sistem DLL dosyalarını kullanacağımız için


kütüphanesini isim uzayına eklememiz gerekmektedir.

Ve ardından kulanacağımız değişkenleri ve DLL dosyasını programa tanıtmamız gerekmektedir.


Dikkatinizi çekerim biz göndereceğimiz komutları HexaDecimal türünden tanıumladık. Çünkü DLL dosyası ASCII kodlarından anlar ve bunlarda özünde ASCII kodlarıdır.

Şimdide gelelim faremizi hareket ettirmeye ve sağ sol tıklatmaya…

Aşağıda fareyi sağ tıklatma kodları var


Evet yukarıdaki fonksiyondanda anlaşılacağı üzere faremize tıklama için gerekli koordinatları ve tıklanacak tuşları veriyoruz o ayarladığımız koordinatlara gidiyor ve tıklıyor

Şimdi birde Sol tıklama işlemine bakalım…


 

Bu sayede biz bilgisayar başında yokkken bazı zamanlı tıklama işlemlerimizi yaptırabiliriz. Fareyi ekranda gezdirip işlemler yaptırabiliriz.

İyi Çalışmalar dilerim — Takipte Kalın

Burak Hamdi TUFAN

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
0%
0%
Share.

About Author

Ben Kocaeli üniversitesi Uçak Elektrik Elektronik Bölümü Okuyorum. Bununla Birlikte 9 Yıldır yazılımcılık Yapıyorum. 12 Farklı Dilde ve 6 Farklı Platformda Profesyonel Yazılımlar Geliştirebiliyorum. Yazılım Benim için Hobi Değil Yasaşm Tarzıdır. Bu işten Para Kazanmak Değil Zevk Almak İçin Yapıyorum. Bu yüzden yazılım dünyasından ayrılmak istemiyorum.

2 yorum

  1. Merhaba,
    Webcamden aldığım görüntüdeki objenin hareket ettiği yönlerde Mouse imlecini de hareket ettirmek istiyorum. Aforge.net kütüphanesini kullanarak obje takibi yapabiliyorum. Fakat Mouse kontrolünü sağlayamadım. Bunu nasıl yapabilirim?

Leave A Reply