4.5G Nedir? Cihazınız ve sim kartınız 4.5G’ ye Uyumlu mu?

0

   Herkese merhabalar bu yazıda sizlere 4.5G teknolojisinden bahsedeceğim. Nasıl aktifleştirebileceğimizi ve bizlere ne sağlayacağını öğreneceğiz.

4-5g-gecisleri-ucretsiz-yapilacak_640x360

      Geçen aylarda ihalesi sonuçlanan 4,5 G ‘ ye 1 Nisan 2016 tarihinde geçişler başlayacak. İlk olarak 4,5G nedir?4,5G’den, teknolojiye uygun sim kart ve cihaz kullanıcıları herhangi bir ek ücret ödemeden yararlanabilecek mi?

       Ünlü mobil alt yapı firmaları Qualcomm’un LTE  ( Long-Term Evolution) Advanced dediği yüksek hızlı 4G teknolojisi, Huawei gibi üreticiler tarafından 4.5G olarak adlandırıldı. Bu teknoloji sayesinde çok daha hızlı web deneyimi, hd kalitesinde ve yüksek hızda dizi, film, müzik keyfi, sosyal ağlarda daha hızlı paylaşım, daha iyi bir oyun deneyimi yaşayacaksınız. Peki bu hizmetleri sunacak olan 4.5G ile cep telefonunuz ve SIM kartınız uyumlu mu?

     Tüm müşteriler,  4,5G teknolojisine uygun sim kart için herhangi bir ek ücret ödemeden yararlanabilecek. Kullanıcıların yapmaları gereken tek şey ilgili operatör bayilerine ve merkezlerine uğramaları gerekiyor. 4,5G teknolojisi için uyumsuz Sim kartları değişmesi gerekiyor fakat bazı operatörler, sim kartları 4,5G ye uyumlu olduğunu belirtirken bazı operatörler ise gerekli çalışmalara başlandığını duyurdu.  Bu operatörlerden Vodafone ise 2009 yılından sonra alınmış tüm sim kartların 4.5G uyumlu olduğunu belirtiyor.

Vodafone 4-5G

    Eğer TURKCELL abonesi iseniz mobil cihazınızdan https://turkcell.com.tr/tr/4-5g sayfasına giderek, Turkcell şifresinizi yazıp giriş yaptığınızda telefon/tabletinizin ve SIM kartınızın 4.5G’ye uyumlu olup olmadığını hızlıca öğrenebilirsiniz. Eğer SIM kartınız uyumlu değilse yanında “Kırmızı !” işareti çıkacaktır. Bu noktada aynı sayfadan 4.5G uyumlu SIM kart siparişi verebilir veya doğrudan Turkcell İletişim Merkezi’ne giderek yeni SIM kartınızı alabilirsiniz.Turkcell 4,5G

   
AVEA
operatörü ise müşterilerinin en yakın Türk Telekom Grup Mağazası’na ya da Avea İletişim Merkezi’ne giderek, 4.5G uyumlu sim kartınızı kolayca edinebilir ve Avea’nın sunduğu 4.5G uyumlu cihaz kampanyalarından size en uygun tekliflerle faydalanabileceklerini belirtti. Ayrıca avea müşterileri, cihazlarının ve sim kartınızın 4.5G uyumlu olup olmadığını öğrenmek için  4.5G HAZIR yazın 5555‘e ücretsiz gönderebilirler.

Avea 4,5G

Teknoloji haberlerini bizden takip edebilirsiniz…

Share.

About Author

Ben Kocaeli üniversitesi Uçak Elektrik Elektronik Bölümü Okuyorum. Bununla Birlikte 9 Yıldır yazılımcılık Yapıyorum. 12 Farklı Dilde ve 6 Farklı Platformda Profesyonel Yazılımlar Geliştirebiliyorum. Yazılım Benim için Hobi Değil Yasaşm Tarzıdır. Bu işten Para Kazanmak Değil Zevk Almak İçin Yapıyorum. Bu yüzden yazılım dünyasından ayrılmak istemiyorum.

Leave A Reply